Návštěva papeže v ČR

Papež

Papež, římský biskup a nástupce svatého Petra, "je trvalý a viditelný zdroj a základ jednoty biskupů i celého množství věřících". "Římský biskup ze svého úřadu Kristova náměstka a pastýře celé církve má totiž nad církví plnou, nejvyšší a všeobecnou pravomoc a je oprávněn ji vždycky svobodně uplatňovat."

Zároveň je papež hlavou státu Vatikán v centru Říma. Zahraniční cesty papeže proto vždy spojují pastorační návštěvu dané země s návštěvou státní.

Současným, již 265. papežem je Benedikt XVI., občanským jménem Joseph Ratzinger. Zvolen byl dne 19. dubna 2005.

Předchůdcem Benedikta XVI. byl v letech 1978-2005 Jan Pavel II., vl. jménem Karol Wojtyła. Během svého pontifikátu navštívil třikrát i naši zemi.

VĚTŠINA INFORMACÍ PŘEVZATA Z WEBOVÝCH STRÁNEK WWW.NAVSTEVAPAPEZE.CZ .