ZÁKLADNÍ Informace o FARNOSTI ČESKÁ SKALICE

Vážení návštěvníci,

vítáme vás na oficiálních stránkách římskokatolické farnosti v České Skalici. Naleznete zde informace o historii i současnosti naší farnosti, o jejím životě a o připravovaných akcích. V případě Vašeho zájmu nám můžete napsat nebo nás osobně navštívit. Budeme rádi za rady a informace, které nám mohli uniknout.

Česká Skalice leží asi 31 km severovýchodně od Hradce Králové na silnici č.33 směrem na Náchod. Do farnosti patří následující obce:

Od 1. ledna 2008 byly s farností Česká Skalice sloučeny farnosti Velká Jesenice a Zvole.

Ve farnosti funguje chrámový pěvecký sbor, vyučuje se náboženství a je aktivni Konference sv. Václava v rámci Společnosti sv. Vincence z Pauly. Tradicí se stal Adventní koncert, jarní a letní koncert a jednou za dva roky koncert v rámci mezinárodního festivalu IFAS v Pardubicích. Za všemi těmito kulturními aktivitami se skrývá osoba ing. Jana Vlčka.

Pro případné zájemce, kteří by chtěli k nám zavítat osobně, zde nabízíme odkazy na možné dopravní protředky, kterými se lze k nám dostat. Těšíme se na Vás všechny už teď :-)

Předem se omlouváme, jestliže se tu setkáte s informacemi, které - i přes naši snahu - mohou vykazovat známky neaktuálnosti. Budeme se však snažit tyto nedostatky včas podchytit a aktualizovat.

Pravidelný update

Pokud to časové možnosti dovolí, bude aktualizován obsah těchto stránek tak často, jak bude třeba :-)

Děkujeme za jakékoliv příspěvky, náměty, inspirace i připomínky!