Prohlídky olomoucké katedrály určené zrakově handicapovaným

08.05.2009 21:44

Katedrála sv. Václava v Olomouci nabízí jako novinku letošní sezóny (tj. květen až září 2009) možnost využít trasu určenou pro zrakově handicapované. Katedrálu je možné navštívit během sezóny každou sobotu od 9.00 do 17.00, kdy je přítomen vyškolený průvodce a připravena hmatová výstava liturgických předmětů, rouch a historických reálií spjatých s katedrálou a dějinami církve.

Pokud vám sobota nevyhovuje, je tu možnost objednat si prohlídku na kterýkoliv den, bude-li to alespoň s týdenním předstihem. Objednat se je možné buď na emailu průvodci-dom@seznam.cz nebo telefonicky na čísle: (+420) 724 702 929 (Miroslav Výmola).

Pokud chcete navštívit katedrálu samostatně v době, kdy není přítomen průvodce, nebo mimo sezónu, pak je tu možnost využít k prohlídce tištěného průvodce, a to buď v černotiskovém provedení nebo v brailu. Tyto průvodce naleznete u vchodu na stolku s dřevěným modelem katedrály, napravo vedle dveří "lítaček".

Na vaši návštěvu se těší římskokatolická farnost sv. Václava v Olomouci a TyfloCentrum Olomouc, o.p.s.