Pouť nemocných do Lurd

09.02.2009 22:53
 Pouť k Panně Marii do Lurd pořádá České velkopřevorství Suverénního řádu maltézských rytířů. Je určena především pro nemocné s doprovodem, uskuteční se od 30.4. do 4.5.2009.

Praha: Cestovat se bude letecky, účastníci poutě budou ubytováni v bezbariérovém hospici nebo v hotelu.

Bůh často působí ve všedních situacích a můžeme ho najít i v obyčejných lidech. Ve francouzských Lurdech se proto Matka Boží několikrát zjevovala obyčejné dívce, sv. Bernadettě Soubirousové, poprvé 11.2.1858. Panna Maria se představila jako Neposkvrněné Početí. Církev učí, že jako jediná z lidí byla uchráněna před dědičným i každým osobním hříchem.

Jde o jedno z nejznámějších mariánských poutních míst světa. V loňském roce si církev připomněla 150 let událostí zjevení. Mnoho věřících se stalo svědkem zázračných tělesných uzdravení, existuje však i nespočet duchovních uzdravení spojených s tímto místem. 11. únor je také Světovým dnem nemocných.

Bližší informace o akci jsou k dispozici v plakátu v příloze.

Foto:

(více fotografií)