MUSICA VIVA  

VOKÁLNĚ INSTRUMENTÁLNÍ SOUBOR

JIRÁSKOVO GYMNÁZIM NÁCHOD

 

            Soubor, složený převážně ze studentů Jiráskova gymnázia vznikl v roce 1996, tehdy ovšem působil pod názvem Skřivánci (později Skřivánci Jiráskova gymnázia). Nejprve šlo o soubor ryze flétnový, ale velmi brzy se vedle fléten objevily housle, viola, violoncello a kontrabas. V další etapě také kytara a bicí nástroje.

            Nyní je aktuálně obsazení flétny, housle, violoncello, viola a kontrabas pana aranžéra. Nedílnou součástí je dívčí pěvecký sbor. Dnešní soubor má na tři desítky členů, z většiny děvčat.

(V letošním šk. roce 2018/2019 máme mezi sebou 2 chlapce).

 

V našem koncertním repertoáru jsou skladby lidové, dále hudba doby gotické, renesanční, barokní i klasicistní, až po současnou tvorbu. A dokonce máme i několik skladeb autorských. Specifikem našeho souboru je i to, že aranžmá jsou psána přímo pro aktuální složení.

 

Misica Viva má za sebou, v celé své historii, několik desítek koncertů v Čechách, na Slovensku, v sousedním Polsku a ve Slovinsku. V uplynulých letech jsme spolupracovali s jinými českými soubory, například se souborem Camerata z Prahy, Kvítek z Kostelce nad Orlicí, smíšeným sborem SMoG z Mostu, ale třeba také s královéhradeckým chlapeckým sborem Boni Pueri.

            Významná je pro nás i spolupráce se slovinskými pěveckými sbory (Cerekjle na Gorenjskem, Lublaň), která započala v roce 2008 a trvá do dnešních dnů.

     

            Velmi se ceníme účasti na ekumenické bohoslužbě v Betlémské kapli v Praze (2012), kde Musica Viva, v přímém přenosu České televize a Českého rozhlasu, doprovodila, spolu s věhlasným souborem Musica Bohemica výroční mši.

 

sbormistra: Mgr. Věra Vlčková

aranžmá a vedení orchestru: Mgr. Milan Poutník

management a komunikace Mgr. Lucie Peterková  (+420) 777 613 767

musicaviva@centrum.cz

© 2017 Všechna práva vyhrazena

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode